Oyuncu olmak isteyen bir kişi nasıl bir yol izlemelidir ?

 

Oyunculuk günümüzün en popüler gözüken mesleklerinden birisidir . Oyuncu olmak bir çok insan için basit , kolay ve ulaşılabilir gözükmektedir fakat her mesleğin olduğu gibi oyunculuk mesleğinin de bir takım zorlukları vardır.

Bu yazımızda bir çok kişinin kafasındaki Oyuncu nasıl olunur ? Kişinin oyuncu olabileceği nasıl anlaşılır ? Oyunculuk için gerekenler nelerdir bunları cevaplıyor olacağız

Oyuncu olmak isteyen bir kişi öncelikle ne oyuncusu olmak istediğine karar vermelidir yani oyuncu olmak isteyen kişi tiyatro oyuncusu mu yoksa televizyonda bir oyuncu mu olmak istiyor buna karar vermelidir. Bu iki oyunculukta temelde birbirine benziyor olsa bile apayrı şeylerdir. Bunların arasındaki farkı diğer blog yazılarımızda ele alacağız.

Kişi eğer tiyatro oyuncusu olmak istiyorsa mutlaka bir eğitim almalıdır. En önemlisiyse tekniğini ve düşüncesini geliştirmek zorundadır. Çünkü tiyatro dediğimiz şey dünyanın ve medeniyetin gelişimiyle doğru orantılıdır. Tiyatroyu anlamak ve büyük tiyatro eserlerinin yarattığı felsefeyi anlamak çok ciddi bir akademik bilgi sahibi olunmasını gerektirmesede en azından ne anlatabildiğini algılayacak bir düşünsel yetkiye sahip olmalıdır.

Televizyon ve Sinema oyunculuğu içinse böyle bir yetkinlikten ve mecburiyetten söz edilemez. Aslında Tiyatro oyunculuğu için bu bir mecburiyetken Kamera Önü Oyunculuk için bu bir mecburiyet değildir. Televizyon veya Sinema oyuncusu olmak isteyen yani kamera önünde oyunculuk yapmak isteyen birisi bu alanla ilgili ders veren kurum kuruluş ve işin ustalarından ders alarak başlayabilir. Pek çok cast ajansı ve eğitim atölyesi bu alanda kişiye özel eğitimler vermektedir. Temel ve İleri düzey oyunculuk eğitimleri ajansımızda Lion Cast & Yapım ve Lion Eğitim Atölyesi adı altında profesyonel eğitmenlerden oluşan ekiple verilmektedir.

Dilerseniz Cast Ajans sayfamıza burdan gözatabilirsiniz.

Bursanın tek ve güvenilir cast ajansı Lion Cast & yapım profesyonel ekibiyle sizlere kariyerinde ışık tutuyor....

Hayallerinizi Ertelemeyin !

Lion Yapım & Cast olarak, Hizmet vermeye başladığımız günden bu yana, uzun yıllardan beri medya sektörüne birçok manken, model, oyuncu ve sunucu kazandırmış olup her geçen gün yeni yüzler kazandırmaya devam ediyoruz...