Nasıl Kayıt Olacağım ?

Başvuru sayfasına girerek isminizi, telefon numaranızı, şehir bilgisi, yaş, boy ve kilo vb. Bilgilerinizi girip en az bir adet fotoğraf yükledikten sonra kaydınızı tamamlamış olursunuz.Kaydınız bize otomatik olarak cast direktörlerimize gelecek ve sizi görüşme için ajansımıza davet edeceklerdir.
* Lion Cast Yapım'a şahsi başvurunuzu yapmadan önce tarafımıza göndereceğiniz fotoğraflarınızın yeterli olduğundan emin olunuz. Fotoğraf seçimi konusunda sıklıkla yapılan hata, tarafımıza gönderilen fotoğrafların üzerinde amatörce photoshoplanmış (oynanmış) olmasıdır. Bu tarz uygunsuz fotoğraflar başvuru için uygun değildir. Başvuru fotoğraflarınızda özellikle yüzünüzün veya fiziğinizin tam olarak net, anlaşılır olduğu fotoğrafları göndermeyi tercih ediniz.
* Yüzünüzde güneş gözlüğü veya benzeri aksesuarlar bulunduran fotoğrafları göndermeyiniz..
* Lion Cast Yapımda başvurudaki fotoğraflarınızı sizi kısmen de olsa tanımak için değerlendiriyoruz.
* Kendinize ait olmayan bir fotoğraf yüklediğinizde firmamız sorumlu değildir. Sorumluluk fotoğraf yükleyen kişiye aittir, şikayet durumunda cezai işlem uygulanabilir.

Oyuncu Olmak İstiyorum Nereden Başlamalıyım?

Öncelikle doğru bir cast ajansına başvuru yapmalısınız. Unutulmaması gereken önemli nokta ise hiç bir cast ajansı oyuncu adaylarına iş garantisi veremez. Cast ajanslarının görevi oyuncu adaylarıyla yapımcılar arasında bağlantı kurup oyuncusunu en iyi şekilde sektöre tanıtmak ve haklarını korumaktır. Lütfen iş garantisi veriyoruz diye insanları kandıran bazı kişi ve kurumlara itibar etmeyiniz.

İnternetten Yaptığım Başvurudan Sonra Aşama Nedir?

Öncelikle 18 yaşından küçükler başvuru formunu doldururken ailelerine haber vermeliler. Ajansımız, internet üzerinden başvuru yapanların kişisel gizliliğinin korunmasına ve muhafaza edilmesine büyük özen göstermektedir. Başvurularınız mankenlik, fotomodellik, reklam dizi ve film oyunculuğu, hosteslik vs. başlıklarda, değerlendirilmektedir. Sonuç, size en geç bir hafta içerisinde e-mail, sms veya telefonla bildirilir. Başvurunuz kabul edildiği takdirde Lion CastYapım ailesine katılabilmeniz için sizi ajansımıza ön görüşme ve fotoğraf çekimleri için davet ediyoruz. Görüşmeye gelirken sizden, kimliğiniz ve yedek kıyafet ile beraber gelmenizi isteyeceğiz. Gelen adaylara Set Cart yapılmaktadır. Görüntülü Set Cart, profesyonel stüdyoda profesyonel ışıklar ve profesyonel cihazlar ile hazırlanmaktadır.Lion Cast Yapım, başvuruları kendi kriterlerine göre değerlendirmektedir ve bunlar hakkında açıklama yapmamaktadır. Bu nedenle başvurularınızın kabul edilmesi konusunda bir garanti verilmemektedir. Başvuru sonucunu etkileyen unsurlardan biri de bize yollayacağınız fotoğrafın sizi en iyi şekilde yansıtmasıdır.

İş Garantisi Var Mı?

Profesyonel olarak çalışan hiçbir ajans kadrosunda kayıtlı kişilere iş garantisi veremez. Reel olarak bu imkansızdır. Kişi ancak kendi özellikleri ve yetenekleri doğrultusunda iş alabileceğinden, ajansın yükümlülüğü kişiyi uygun projelere sunmak, seçilmesi halinde bütçelendirme aşamasında en iyi bütçe ile çalışmasını sağlamak, firma ile adına sözleşme yaparak haklarını en iyi şekilde savunmak, işi faturalandırmak ve ödeme takibini yapmak.

Size Direkt Ulaşabilirmiyim?

Evet, telefon numaralarımız ve adresimiz sayfanın başvuru kısmında detaylı olarak bulunmaktadır.


Bir gün dönüp geçmişe baktığınızda, mücadelelerle geçen yılların hayatınızın en güzel yılları olduğunu fark edeceksiniz.

Sigmund Freud (Nörolog)